Ogłoszono wyniki Konkursu „Po pierwsze Rodzina” - Fundacja PRIORYTETY

Ogłoszono wyniki Konkursu „Po pierwsze Rodzina”

Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej ogłosiło wyniki II edycji konkursu „Po pierwsze Rodzina!”. To projekt, w ramach którego organizacje z trzeciego sektora mogły uzyskać łącznie do 8,4 miliona zł na realizację projektów tworzących przyjazne otoczenie dla rodziny. 

Miło nam poinformować, że projekt Fundacji Priorytety i Fundacji BoWarto został wybrany i otrzyma dotację na zaproponowaną kampanię społeczną promującą macierzyństwo 450 tyś. zł.  

Celem konkursu jest upowszechnienie informacji i kompetencji ukierunkowanych na dobro wszystkich rodzin, niezależnie od ich statusu społecznego i materialnego. Chodzi o wzmocnienie działań kształtujących i podkreślających pozytywny wizerunek małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny, macierzyństwa i rodzicielstwa.

Dofinansowane zostały projekty, które:

  1. za dobro społeczne uznają trwałe małżeństwo kobiety i mężczyzny, i są nakierowane na jego rozwój,
  2. mają na celu wspieranie małżeństwa jako najlepszego środowiska opiekuńczo-wychowawczego dla dzieci i przygotowanie par do radzenia sobie z trudnościami i konfliktami w życiu rodzinnym,
  3. są nakierowane na wspomaganie młodych w zakładaniu rodziny oraz nieodkładaniu decyzji o macierzyństwie i ojcostwie, przygotowując ich zarazem do nowych ról życiowych i społecznych,
  4. koncentrują się na tworzeniu otoczenia szczególnie przyjaznego rodzinom z dwójką i większą liczbą dzieci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *